Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Medistate'de Hamilelik, Doğum ve Doğum Sonrası

HAMİLELİK BOYUNCA DOĞUM ATÖLYELERİ

Her gebelik yeni bir anne ve baba doğurur…Medistate doğum atölyesinde anne ve baba doğuma hazırlanır.Kadın doğum uzmanlarımız,fizik tedavi uzmanımız,beslenme ve diyet uzmanımız,anestezi uzmanımız ve hemşirelerimiz anne ve babaya,onları bu süreçte bekleyen değişikleri anlatır.

RAHAT ve KOLAY BİR DOĞUM İÇİN HAMİLE PİLATESİ

Hastanemizde uzman fizyoterapistler eşliğinde gebeliğin 12.haftasından itibaren hamile pilatesi eğitimi verilmektedir.Gebeliğiniz boyunca ortalama olarak haftada 2 veya 3 defa hamile pilatesi yapabilir hamileliğinizi daha konforlu hale getirirken doğumunuzu da rahat gerçekleştirebilirsiniz.

BEBEK DOSTU HASTANE

Hastanemiz,bebeklerimizin anne sütü ile beslenmelerini sağlamak ve doğru uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır.Bu çalışmalar doğrultusunda uluslararası bir unvan olan ‘’Bebek Dostu Hastane’’ ve ‘’Bebek Dostu Sağlık Kurumu’’ unvanı kazanmıştır.

Yeni Doğan Ekibimizin Koşulsuz Sıcaklığı

Anne,doğum öncesi yenidoğan ekibi deneyimli hemşirelerinin sıcak ve güvenli alan turu sonrasında çocuk hekimleriyle tanıştırılır.Anestezi hekimi anneyi odasında ziyaret eder.Doğumun ardından bebek ile annnenin ilk teması yenidoğan ekibi uzmanlarımızca sağlanır.Erken doğan bebeklerinizi ise yenidoğan yoğun bakım ekibinin güvenli ellerine bırakabilirsiniz.

Doğum Fotoğrafçılığı

Bu mutlu anları,hafızalardan silinmeyecek anılara dönüştürüyoruz.Anne adaylarının hamilelik fotoğraflarından başlayarak,hamilelik çekimi ,babyshower doğum fotoğrafı,bebeğini ilk kucağına aldığı an,bebeğin ilk banyosu,aile ile ilk tanışma ,ilk emzirme ve aile-bebek fotoğraflarından oluşan bu albüm ile bebeğinize dair tüm özel anlarınız ölümsüzleştiriliyor.

Doğum Odası Süsleme

Doğum odasında hastanemiz tarafından anneye özel sunulan ikramlar ve lohusa şerbetinin yanı sıra kapı süsleme hizmeti de veriyoruz. Ekstra talep edilen süslemeler ve hediyelikler içinse anlaşmalı olduğumuz doğum odası süsleme firmamız ile görüşebilirsiniz.

Doğuma Özel İkramlar

Hastanemizin ikramı olarak lohusa şerbeti ve anneye özel olarak hazırlanan menü ile sizin ve bebeğinizin en konforlu şekilde ağırlanmasınızı sağlıyoruz.

Doğum Sonrası 7/24 Hizmetinizdeyiz

Güçlü yenidoğan hekim kadrosuna sahip olan hastanemizde 24 saat çocuk hekimi,kadın doğum uzmanları ve hemşireler bulunur.Bebeğin gelişimini ve anatomik yapısını takip eden Neonatoloji (yeni doğan) hekimlerimizin yer aldığı hastanemizde mesai saati içi ve dışı uzmanlarımız tam zamanlı olarak bütüncül bir yaklaşımla hizmet sunmaktadır.

Kapsamlı Çocuk Hekimlerimiz

Hastanemizde görev alan Çocuk ve Neonatoloji (yenidoğan) uzmanlarının yanı sıra olası fıtık,inmemiş testis,retraktil(utangaç)testis ve ideal sünnet zamanı açısından çocuk cerrahımız ile de hizmet sunuyoruz.

Doğum Sonrası Bebeğin Tarama Testleri

Doğum gerçekleştikten sonra uzmanlarımız bebeğinizin ilk muayenesini,sarılık değeri ölçümünü,aşı ve 18 parametreden oluşan laboratuvar tetkiklerini,kalça muayenesini,işitme testini,göz bakımını ve göbek bakımını gerçekleştirirler.

Yeni Doğan Ev Ziyareti

Ailenin ihtiyaç duyması halinde,anne ve bebeğin evinde gerçekleşen ziyaretimizde hemşirelerimiz bebeğin bakımı ile ilgili merak edilen konular hakkında bilgi verirken,annenin lohusalık dönemindeki genel sağlığı da kontrol edilir.Ev ziyareti sonrasında çocuk doktorları ve kadın doğum uzmanına anne bebek ile ilgili son durum bilgisi verilir.

Bölüm Doktorları

Op. Dr. Y. Sadiye Eren
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahi
Doç. Dr. Tuğba Gürbüz
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Cinsel Terapist
Op. Dr. Sultan Kavrut
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Prof. Dr. Oya Gökmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek
Op. Dr. Meral Meryem Çalık
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Kenan Sofuoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek
Prof. Dr. Ahmet Semih Tuğrul
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Yüksek Riskli Gebelik ve Perinatoloji

Videolar

26.06.2019
Op. Dr. Y. Sadiye EREN - Yumurtalık Kanseri