Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Saç Ekimi Merkezi

Neden Medistate Saç Ekim Merkezi

Medistate Hastanesi JCI sertifikasına sahip üst düzey donanım sahip bir hastanedir.

Bu nedenle içiniz rahat olarak hastanemize ve tecrübeli hekimlerimize güvenerek Dünya standardında bir saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Medistate Saç Ekiminde Farklılıklar Nelerdir?

Hastanemizde tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi Saç Ekimi de tecrübeli hekimler tarafından yapılır. Saç ekimi için müracaat eden kişi öncelikle bir saç muayenesinden geçmelidir, eğer gerek görüşürse de genel muayeneden geçirilerek, saç dökülme nedeni ve gerekli tedavi planı kendisine anlatılmaktadır.

Böylece saç probleminin saç ekimi ile mi yoksa başka yöntemlerle mi tedavi edileceği kendisine açıklanır ve uygulama planı oluşturulur.

Bundan sonar saç ekimine karar verilirse hangi yöntemin saç tipine uygun olacağı ile ilgili detaylı bilgi verilir.

Hastanemizde uygulanan Saç Ekim Yöntemleri şunlardır;

 • Traşsız FUE yöntemi ileSaç Ekimi
 • Motorlu FUE yöntemi ile Saç Ekimi
 • Manuel FUE yöntemi ile Saç Ekimi


 • Traşsız FUE yöntemi:

Özel tasarlanmış yeni ekipmanlar ile saçınız traş edilmeden ense bölgesinden çıkarılarak , aynı uzun şekilde saçsız alanlara nakledilir. Ekilecek grafts sayısına göre işlem 1 günde ya da 2 günde bitirilmektedir.

Henüz dünya da hiç bir klinikte uygulanmayan uzun saçlı FUE yöntemi Medistate Kavacık Hastanesinde uygulanmaktadır.

 • Manuel FUE yöntemi;

Bu yöntemde hastamızın saçları tamamı 1 numaraya traş edilmektedir, ancak kullanılan ekipman tamamen el yardımıyla cilde uygulandığı için ense bölgesinde saç alınan kısımların çok hızlı iyileşmesi sağlanmaktadır.İşlem elle yapıldığı için uygulama alınacak saç miktarına göre 1 ya da 2 gün sürmektedir.

 • Motorlu FUE Yöntemi;

Ülkemizde en çok bilinen ve uygulanan yöntemdir. Bir motorun ucuna takılan FUE punchı yardımıyla graftler çıkarılarak saçsız alanlara nakledilmektedir. Motor yardımıyla yapıldığı için işlem hızlı olmakta yüksek miktarlarda saç yaklaşık 1 günde ekilip işlem tamamlanabilmektedir.

surecgorseli


 • Bu Bölümde Saç Ekiminde Başarıyı getiren Noktalara dikkatinizi çekmek istiyoruz…
 1. Saç Ünitelerinin(Graftlerin) sakladığımız solüsyonların özelliği: Graft dediğimiz saç üniteleri herhangi bir organımız gibi kompleks hücre yapısına sahiptir, bu organ komleksi çok hassas bir yapıya sahiptir ve bu nedenle kafadan alınıp vücut dışına çıkarıldığı zaman mutlaka çok özel solüsyonlarda ve 4 derece soğuklukta bekletilmelidir. Ancak bu beklemeninde bir süresi vardır,eğer bu süresinin içerisinde tekrar saçsız alana nakledilmezse birdaha geri dönmeyecek şekilde dokular ölür,yani kafaya nakledilse bile saç üretmez kaybolur. Bu süre çeşitli solüsyonlar için söyledir. Serum Fizyolojik: 2 saat bu solüsyonda canlı kalabilir ancak saç ekim işlemi 6-8 saat sürdüğü için bu solüsyonda tıbbi çalışmalarda saç ünitelerinin ekimden sonra canlanma oranı %52 olarak bulunmuştur. Ringer: Bu solüsyonda 3-4 saat arası saç üniteleri canlı kalabilir,bu solüsyonda da canlı kalma oranı %65 olarak tesbit edilmiştir. Hypotermosol+ATP: Bu solüsyonda 6-10 saat civarında saç üniteleri tamamı canlı kalabilmektedir. Hatta tibbi çalışmalarda saç üniteleri deneysel amaçlı 24 saat bu solüsyonlarda tutulmuş ve %80-85 oranında canlı kalabildikleri görülmüştür. Bu nedenle Medisatate Hastanesi olarak sizlere en kaliteli hizmeti verebilmek için bu solüsyonu tüm saç ekim işlemlerimizde kullanmaktayız.
 2. Kanal açma yöntemleri ve kanal sıklığı, işlemin sonucunu direct olarak etkileyen en önemli unsurlar arasındadır.Kanal açma tekniklerinin başlıcaları sagittal ve lateral slittir.Bu yöntemler tecrübeli doktorlar tarafından saçsız alanlarınız durumuna ve saçlızlık oranına göre combine ya da tek tek kullanılabilmektedir. Açılan kanalların yönü ve kafa derisi ile olan açıları bölgelere göre değişmekte bu da doğallığı sağlayan en önemli faktördür. Ayrıca bir santimetrekareye ekilen saç sıklığı da başarımızı etkilemektedir.
 3. Transection Rate, sizlere oldukça teknik gelen bu terim graftlerin ense bölgesinden alınırken harap edilen saç miktarı anlamına gelir, saç ekimi konusunda tecrübeli doktorlar tarafından saçların çıkarılması gereklidir,doctor tarafından yapılmayan bu işlemde saç kayıpları yüksek olmakta ve beklenen sonuç alınamamaktadır.
 4. ATP sprey, ekim sonrasında,yeni ekilen saç kökleri(folliküller) yüksek bir kan dolaşımına ve neme ihtiyacı vardır,ayrıca yetersiz beslenmeye bağlı enerji ihtiyacı da ortaya çıkar özellikle ilk 72 saat bu konuda önemlidir.Biz de saç ekimi yaptığımız kişilere ATP sprey vererek ekilen saçların tamamının canlanmasına yardımcı olmaktayız.