Medistate

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Geçmişte diş hekimliği denilince akla sadece problemli diş ve dişeti dokularını tedavi etmek gelirken günümüzde daha düzgün daha beyaz bir gülüşe sahip olmak için yapılan birçok uygulama mevcuttur.

Bunlar:

Diş Beyazlatma: Daha beyaz ve parlak bir gülüşe sahip olabilmenin yolu. İki farklı yöntemle uygulanabilir. Ofis tipi ;hastanın yaklaşık 1 saat boyunca klinikte kaldığı ve hekim tarafından soğuk ışık yardımıyla beyazlatma jelinin ağız içinde uygulanması.

Ev tipi; Hastaya özel hazırlanan plaklar ve tüpler içinde verilen beyazlatma jelinin gün içerisinde veya yatarken hasta tarafından uygulanması ile gerçekleşir.

Şimdilerde ve bizim genel olarak kliniğimizde uygulamayı tercih ettiğimiz yöntem ise kombine dediğimiz ev ve ofis tipinin birleştirildiği yöntemdir. Daha kalıcı ve ideal sonucun elde edildiği gözlemlenmiştir.

Laminate uygulamaları (yaprak porselenler): Hafif çapraşıklıklarda,diestemalı (dişlerin birbirinden ayrık olması) dişlerde ,şekil bozukluklarında, renkleşmesi olan dişlerde dişin sadece ön yüzeyinden çok hafif madde kaldırılarak yapılan ince porselenlerdir.

Porselen kuron köprü uygulamaları: Eksik veya ileri derecede doku kaybı olan dişlere kuron veya köprü şeklinde yapılan uygulamalardır. Metal destekli alt yapıların haricinde günümüzde estetik ve biyolojik açıdan daha tatmin edici sonuçlar elde edilen zirkonyum esaslı protezler daha fazla kullanılmaktadır.

İnlay-onlay uygulamaları: Çürük veya travma sonucu çok fazla madde kaybı olan dişlerin klinik ortamında hem estetik hemde fonksiyon olarak yapılan kompozit veya amalgam dolgular ile başarılı sonuçlar alınamıyacak vakaalarda kuronlar yerine uygulanan yöntemdir. Ölçü alınır, renk tespiti yapılır, teknisyen tarafından eksik olan parça porselen veya komposit esaslı malzeme ile hazırlanır ve klinikte ağız içine yapıştırılır. Madde kaybının daha da fazlalaşmadığı hem estetik hem uzun ömürlü bir tedavi yöntemidir.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--