Medistate

Lazer Cihazı ile Yapılan Lipoliz

Lazer  Cihazı ile Yapılan Lipoliz

Bölgesel yağlanma ülkemizde bir çok kişinin ortak problemidir. Bu problemden kurtulmanın bir çok seçeneğinden biri de yağ dokusunun çeşitli cihazlarla cildin içinde önce eritilerek sonra da dışarı alınarak azaltılmasıdır. Bunun için çeşitli yöntemler mevcuttur bunlardan biri de lazer enerjisinin kullanılmasıdır.

Bu yöntem son yıllarda lazer teknolojinin gelişmesiyle de uygulama kolaylığı da atmıştır. Küçük bir noktadan cilt altına girilerek, yağ dokusu önce lokal olarak uyuşturulmakta ve dokuda rahat çalışabilmek için bir miktar serum ile şişirilmektedir. Bundan sonra sadece birkaç milimetre kalınlığında bir kanül ile lazer enerjisi yağ dokusunun içinde çalışmaya başlar ve yağ dokusu önce yumuşamaya daha sonrada sıvılaşır.Yaklaşık 10-15 dk süren lazer uygulama işlemi sonrasında sıvı haline gelen yağ dokusu dışarı alınarak işlem tamamlanır.Herhangi bir cerrahi kesi yapılmadığından dikiş vs gibi cerrahi kapatılmaya ihtiyaç duyulmaz.Küçük bir bant ile girilen delik kapatılır.

Lazer lipoliz işleminde diğer bir avantaj ise yağ dokusu sıvılaştırılarak alındığı için, cilt altında şekil bozukluğu yaratacak herhangi bir bakiye kalmaz. Bu işlem yüz ve vücuttaki yağ birikimlerini eriterek dışarı alırken en önemli özelliği bu bölgelerde yağ dokusundan boşalan ve sarkacak olan cildi lazerin lifting etkisiyle toparlayabilmektedir. Özellikle yüz bölgelerinde sadece küçük lifting işlemleri için de kullanılabilmektedir.

Kullanıldığı alanlar,özellikle lokal yağ birikimlerini alarak vücut şekillendimede; göbek,bel,kalça,sırt,diz,ayak bileği ,erkelerde Jinekomasti problemlerinde ve kolda, yüz bölgesinde ise boyun(gıdı) dahil bir çok küçük alanda kullanılmaktadır.

Tüm işlem lokal anestezi altında uygulandığı için kişilerin işlem sonrasında çok kısa sürede sosyal hayatlarına devam etme olanağı bulunmaktadır.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--