Medistate

Lazer Epilasyon Birimi

Lazer Epilasyon Birimi

Lazer epilasyon yaklaşık 20 yıl önce Amerika’da uygulanmaya başlanmış ve etkilerinin kalıcı olduğu ise Amerikan FDA dairesi tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Bu yöntemde belli dalga boylarına fokuslandırılmış ışık demetlerinin kıl köklerini kalıcı olarak harap etmesi hedeflenmektedir.

Lazer epilasyonda dalga boylarına göre lazer tipleri Alexandrite,Diode ve Nd YAG lazer sistemleri kullanılmaktadır. Tüm bu lazer tiplerinin uygulandıkları cilt rengi ve kıl rengine göre çeşitli üstünlükleri bulunmaktadır. Bu lazerlerin arasında Alexandrite lazer kılların anında buharlaştırma özelliğine sahiptir, bu nedenle hasta memnuniyeti diğerlerine göre daha üst düzeydedir. Hastanemizde de bu nedenle ALEXANDRİTE lazer tercih edilmiştir.

Lazer epilasyonda işleminde özel soğutma sistemleri ile sürekli ve dinamik olarak cilt soğutulmakta, bu nedenle de ağrı çok çok az olmaktadır.

Bu lazer sistemlerinde istenmeyen tüyleri yok ederken ciltte oluşacak Iekelenme yanma gibi yan etkileri risklerini de minimize etmek için kişiler dikkat edecekleri hususlar konusunda detaylı bilgilendirilmektedirler.

Lazer epilasyon artık ülkemizde herkesimden kadın ve erkeğin tercihi olmuştur. Özellikle hijyenik bir yöntem olması,uzun süre kalıcı kılsızlık dönemi yaşanması bu tercihin nedenidir.

Lazer epilasyonda tek seans yeterli olmamaktadır. Bunun sebebi ise kılların bir yaşam döngüsü vardır ve tüm epilasyon yöntemleri sadece aktif dönemdeki kıl köklerine etki eder. Bu nedenle ortalama her seansta kıl köklerinin %20 civarında bir oranı etkilenebilir.  Kalan köklerden ise kıllar tekrardan çıkar fakat her seansta yeni çıkan kıllar incelir ve azalarak kalıcı epilasyon sağlanır.

Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için kılın koyu renkte olması gerekmektedir. Açık sarı ve beyaz tüyler lazer epilasyondan etkilenmez. Bu nedenle lazer epilasyon açık tenli ve koyu renk tüylere sahip kişilerde daha etkili sonuç verir.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--