Medistate

Ortodonti

Ortodonti

Gülüşünüzü güzelleştirmek elinizde

Ortodonti nedir?

Ortodonti diş ve yüz bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesidir. Bu uzmanlık alanı kapanış bozuklukları (malocclusion) olan insanlara çözümler sunar. Ortodontik tedavi, küçük çocuklarda çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru pozisyonlarda olmalarına yardımcı olur, yetişkinlerde ise var olan çapraşıklık ve kapanış bozukluklarının düzeltilmesini sağlar.

Kimler içindir?

En ideal zamanı 10-14 yaş aralığıdır. Bu dönemde çocukların sadece diş değil çene yapısına da müdahale şansımız olur. Fakat bu yaşlar geçirilmişse de diş teli takmak mümkündür. Günümüzde yetişkin insanlarda dişlerindeki çapraşıklıkları dişlerine müdahale edilmeden düzeltmek istemektedir.

Tedavi süresi ne kadardır?

Kişilerin yaşıyla ve çapraşıklık derecesiyle doğru orantılıdır. Basit problemler  4-8 aylık tedaviyle düzelirken, ileri seviyede durumlar 2 yılı bulabilir. En doğru cevabı ise ortodonti uzmanımız verecektir.

Tedavi süresince beni neler bekliyor?

Ortodontik teller nedeniyle dişler üzerinde biraz daha fazla yemek artıkları birikebilir. Her yemekten sonra özenli bir fırçalama yapılmadığı takdirde bunlar dişler üzerinde lekelenmelere, çürüklere, diş eti hastalıklarına yol açabilir. Bu nedenle ortodontik tedavi bitiminde dişlerimizin güzel görünmesi için ağız bakımımız eksiksiz olmalıdır.

Tedavim sırasında ağzımda kötü bir görüntü oluşur mu?

Ortodontik tedavi, diş teli ve bunu tutan braketlerden oluşur. Bunlar metal, şeffaf plastik veya safir olabilmektedir. Özellikle yetişkin bireylere sosyal hayatlarında sıkıntı olmaması için şeffaf ve safir braketleri önermekteyiz.

Bunların dışında “lingual teknik” adı verilen dişlerin iç kısmına yapıştırılan özel braketlerle de tedavi yapılabilmektedir. Dışarıdan görünmezler ama temizlenmeleri biraz daha zordur.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--