Medistate

Yazılı Basın

İçerik
Odaları deniz manzaralı otel konforunda hastane

Yayın
Emlak&Mortgage

Yayın Tarihi
10.03.2011


Japon Mimar TatsuyaYamamoto'nun Türkiye' deki tek hastane projesi MedistateKavacık Hastanesi, denizaltı konseptiyle yapıldı

Hastanenin de özel bir mimarisi olur mu demeyin. Artık hız sağlık kurumları için en önde gelen noktalardan birisi. Bu düşünceden yola çıkan KavacıkMedistate Hastanesi ünlü Japon mimar TatsuyaYamamoto ile gerçekleştirdiği proje sonucunda Türkiye'nin en büyük acil servisine sahip hastanesi unvanına da sahip oldu.

İSTANBUL MANZARALI Hastanenin ayırt edici özelliği sadece bundan ibaret değil . Neredeyse her odası istanbul ' un farklı açılarından muhteşem manzarasına açılıyor . 17 bin metrekare alan üzerine kurulu hastane , 12 kattan oluşuyor , özel bir mimari ile tasarlanan hastanenin mimari olarak en büyük farkı daha inşaat aşamasındayken hastane konsepti olarak planlanması . Mimari projede doktorların da yer alması diğer hastanelerde yaşanan olumsuzlukların en aza indirilmesini sağlıyor . Hastane mimari olarak da uluslararası hastane konseptine uygun olarak tasarlandı.

USTALIK ESERİ Mediastate Hastanesi' nin özel mimari ile yapılmasının sebebi alanı daha verimli kullanmak ve yakın bölümlerin birbiri ile bağlantısını artırarak hastane içerisinde daha hızlı ve güvenli hareket etmek. Sağlık sektöründe geçen her saniye çok önemli, özellikle gün içinde gelen acil hastalar düşünüldüğünde bu durum daha da önem kazanıyor. MedistateKavacık Hastanesi içerisinden ameliyathaneye kadar olan kısım en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak planlandı ve yapıldı. Ayrıca mekan olarak özel olarak seçilen Kavacık bölgesi ile Levent bölgesine kadar uzanan geniş bir bölgede yaklaşık 2 milyon kişiye sağlık hizmeti sunulacak. Hastane, Yamamato' nun ustalık eserleri arasında yer alıyor. Türk dostu başarılı mimar Yamamoto' nun son eserlerinden biri olan MedistateKavacık Hastanesi kullanılan alan ve özel yapısı ile denizaltı konseptine uygun olarak inşa edildi.

35 Milyon Dolar Harcandı

Hastane inşası 2007 yılında başladı.

Toprak üzerinde 8 bin metrekarelik kullanım alanı, toprak altında ise 2 bin 400 metrekarelik kullanım alanı mevcut.

17 bin metrekare üzerine kurulan MedistateKavacık Hastanesi, 120 yatak kapasitesine sahip

9 yeni doğan, 8 erişkin, 3 koroner, 5 kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitelerinden oluşarak tıbbı tüm branşlarında hizmet veriyor.

Hastanede, 80 doktor ve 100 hemşireden oluşan 400 sağlık personeli mevcut.

Yeni doğan, erişkin ve koroner yoğun bakım ünitesi ile toplamda kişiye özel 120 yatak kapasitesi bulunuyor.

Hastanede ayrıca 5 ameliyathane mevcut.

Hasta, misafir ve çalışanlar için 150 araçlık otopark kapasitesi var.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--