Medistate

Yazılı Basın

İçerik
Mevsime göre estetik

Yayın
Brands&Trends

Yayın Tarihi
18.03.2011


Estetiğe olan ilgi sadece yaş gruplarına göre değil mevsime göre değişiklik gösteriyor . Son dönemde incelme operasyonlarına el ve ayak bilekleri de eklendi

Estetik operasyonlarına ilgi gün geçtikçe artıyor. Yapılan araştırmalara göre 2015 yılında yapılacak operasyonlar, 2005' te yapılanların tam dört katı olacak. Plastik ve Rekonstürüktif Cerrahi Uzmanı Seyfı Akbay, estetiğe ilginin sadece yaş gruplarına göre değil mevsime göre bile değişebildiğim söylüyor.

Akbay' a göre kış aylarında en çok yapılanlar estetik girişimler yüz ve boyun bölgesi. Ayrıca yüz bölgesine yapılan estetik operasyonlar bu yılın trendleri arasında yer alıyor. Yüz estetiğinde uygulamaların daha çok lazer ve botoks yönünde olduğunu belirten Seyfı Akbay, ameliyatsız yöntemlerin daha fazla tercih edildiğini vurguluyor.

Ameliyatsız uygulamaları ise estetik yüz germe, kaş kaldırma, göz kapağı operasyonları gibi birçok estetik uygulama izliyor. Burun ameliyadarı en çok tercih edilen estetik ameliyatlar olmakla beraber ameliyat dışı girişimlerin ilk sırasında ise dudak ve ağız çevresine yapılan işlemler var.

BİLEKLERİNİ İNCELTİYORLAR

Superplast' ın kurucuları Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Dr. Hüseyin Güner ve Dr. Coşkun Taşçı ise son dönemde ayak ve el bileği inceltme gibi talepler aldıklarını söyleyerek, "Slimlipo yöntemiyle el ve ayak bileği inceltme ve şekillendirme yapılabiliyor" diyor. Bacak ve diz estetiğine de ilgi olduğunu ifade eden Güner ve Taşçı, "Bazı kadınlar göğüs ve dudaklarının ünlülere benzemesini istiyorlar. Kadınlara yapılan ameliyatlar tüm dünyadaki estetik girişimlerinin yüzde 91 ' ini oluşturuyor .” Kadınlar en fazla liposuction, meme büyütme, erkekler saç ekimi ve burun estetiği yaptırıyor” diye konuşuyor.

ETKİLİ GÜLÜŞ Estetikteki en önemli trendlerden biri de diş estetiği. MedistateKavacık Hastanesi Diş Hekimleri Z .Önder Güner ve Figen Şencan, "Sadece dişlerin değil, diş etlerinin de nasıl göründüğü oldukça önemli" diyor. Güner ve Şencan, şöyle devam ediyor: "Kadınlar diş boylarının kısalığından, renginden, dudak inceliğinden, dudak ve yanakların çökmesinden şikayetçi. Erkekler ise dişlerin çapraşık görünmesi, şekil ve yüz uyumsuzluğu sorunlarıyla hekime gidiyor. Ayrıca beyaz estetiğin yanısıra pembe estetik denilen dişeti müdahaleleriyle güzel etkili gülüş talep ediliyor. "

Ruhun estetik operasyonu : SPA

Baharla birlikte ruhunuza estetik yaptırmak istiyorsanız kendinizi bir SPA deneyimine bırakabilirsiniz . Bu yıl çamur banyosu ve lomilomi yine gözde terapilerden ...

TAPINAK MASAJI örnek olarak 1001 gece atmosferinde hamamda yapılan çamur banyosu "Rasul " geleneği Güral Sapanca Wellness Park' ta uygulanan hizmederden birisi. Çamur sürülerek yapılan kuru banyo ve nem banyosu kombinasyonundan oluşan bu uygulama ile cilt temizleniyor ve kan dolaşımı hızlanıyor.LomiLomi masajı da geleneksel olarak Havvaii adalarındaki şamanist ' Kahuna ' şifacılan tarafından ' tapınak masajı ' olarak yapılan bir masajdı, özellikle üst düzey yöneticilere ve krallara yapılan bir masajken günümüzde özellikle Avrupa ve Amerika' da hızla yaygınlaşan, ruh ve bedeni aynı derecede dinlendiren özel bir terapi halini aldı. Eski Havvaii' Huna ' felsefesine göre, her insanın içinde problemlerini çözebilen pozitif güçler var ve LomiLomi masajı bu pozitif enerjileri uyandırmaya yardımcı olur.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--