Medistate

Yazılı Basın

İçerik
Türkiye'nin ilk "yeşil hastanesi" Medistate Kavacık, açıldı

Yayın
Tünaydın

Yayın Tarihi
23.03.2011


İSTANBUL -Türkiye’nin ilk “yeşil hastanesi” MedistateKavacık, açıldı.

istanbul' un en önemli merkezlerinden biri olan Kavacık' a kurulan Medistate Hastanesi, ileri teknoloji tıbbi cihazları, ulusal ve uluslararası arenada üne sahip akademisyenlerden oluşan tecrübeli hekim kadrosu ile sağlık hizmetine 1 Şubat Salı günü itibari ile başladı.

Son tedavi yöntemlerini, uzman kadro ile bütünleştiren MedistateKavacık Hastanesi, çevre sağlığına uyumlu yapısı, pozitif bilimlerin yanında alternatif tıp ile yaptığı tedavilerle, sağlık hizmetlerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Geniş kitlelere ulaşarak örnek ve bütünleşmiş bir hastane niteliği taşıyan sağlığın merkezi MedistateKavacık Hastanesi, Türkiye' nin ilk "yeşil hastanesi" olarak çevre dostu hastane özelliği de taşıyor. Doğaya zarar vermeyen ve yandığında zehirli madde yaymayan yeşil malzemeler kullanılan hastanede, toplum sağlığının yanı sıra çevre sağlığına da önem veriliyor.

Altyapısı, 2007 Eylül ayında başlanan ve 3 yıldır devam eden bir proje olan MedistateKavacık Hastanesi; 17 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu, 120 yatak kapasitesine sahip. 9 yeni doğan, 8 erişkin, 3 koroner ve 5 kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitelerine sahip hastanede kişiye özel VIP odaları da bulunuyor. Teknolojinin ulaştığı son nokta donanımına sahip olan ameliyathaneleri ile etik sağlık hizmeti veren MedistateKavacık Hastanesi, 80 hekim, 100 hemşire, 50 temizlik görevlisi ve 30 hasta bakıcıdan oluşan yaklaşık 400 sağlık personeli ile dünya standartlarında hizmet verecek. Kavacık' tan Levent bölgesine kadar uzanan geniş bir bölgede yaklaşık 2 milyon kişiye sağlık hizmeti sunacak olan MedistateKavacık Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında Kavacık Bölgesi ' nde merkezi bir noktada ihtiyacı olan herkese kaliteli sağlık hizmeti ile buluşturacak.

Özel Hastaneler arasında en büyük acil servise sahip olan MedistateKavacıkHastanesi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, cildiye, göz hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, kulak burun boğaz hastalıkları, ağız ve diş sağlığı, plastik estetik, ortapedi ve travmatoloji ile üroloji branşları gibi tıbbın tüm branşlarında hizmet sunacak. Kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi alanlarında hizmet veren MedistateKavacık Hastanesi, ileri ortopedi ve beyin cerrahisi ameliyatlarının yapılmasına yönelik gerçekleştirdiği özel teknikler ile önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor. MedistateKavacık Hastanesi, özellikle kanser cerrahisinde en deneyimli hekimler tarafından tüm ameliyatlarda Robotik Cerrahi kullanarak ve hastaya kansız, ağrısız, neştersiz ameliyat fırsatı sağlayacak.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--