Medistate

Yazılı Basın

İçerik
İstanbul' un iki yakasına dev hastane kompleksi

Yayın
Star

Yayın Tarihi
25.04.2011


Başbakan Erdoğan İstanbul’a 2 sağlık kampüsü kuracaklarını söyledi. Erdoğan dev hastanenin 1.5 milyon metrekareye inşa edileceğini belirtti.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'a 2 dev sağlık kompleksi kuracaklarını açıkladı. Medistate Hastanesi 'nin acılıs kurdelasını ameliyatlarda kullanılan Da Vinci robotu ile. Erdoğan dün Kavacık' ta bulunan Medistate Hastanesi' nin açılışına katıldı. Başbakan Erdoğan, hastanenin açılış kurdelasını ameliyatlarda kullanılan Da Vinci robotunu kullanarak yaptı. Erdoğan, burada basın mensuplarının sorulan üzerine, devlet hastanelerinde bu tür robotların şu anda kullanıldığını, 8'i özel 4'ü de devlet hastanesinde olmak üzere 12 tane bulunduğunu söyledi. Açılış töreninin ardından Beykoz'a geçerek burada halka seslenen Erdoğan, açılışını yaptığı hastaneyi hatırlatarak, dev vaatlerinden bir tanesinin de kent hastaneleri olduğunu söyledi. Dev sağlık kampüsleri kuracaklarını belirten Başakan Erdoğan, bunlardan birinin Anadolu diğerinin Avrupa yakasında olacağını ve yaklaşık 1.5 milyon metrekare alan üzerine kurulacağını söyledi.

Da Vinci robotlar erken taburcu ediyor

HASTANENİN açılısında Başbakan Erdoğan'a bilgi veren Robotik Cerrahi Derneği Başkanı Doç. Dr. Eyüp Gümüş, devlet hastanelerinin bu alanda önde olduğunu, devlet hastanelerinde 1500 ameliyat yapıldığını ve en çok prostat kanseri ameliyatlarının gerçekleştirildiğini söyledi. Bu yöntemle hastaların erken taburcu olduğunu ve yurt dışından da Türkiye’ye hasta geldiğini belirten Gümüş, Türkiye'nin sağlık turizminde de öncü olmaya devam edeceğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ın robotun hangi ülkede yapıldığını sorması üzerine de Gümüş, ABD'de yapıldığını, ancak Japonya ve Çin'in de yapmaya çalıştığını kaydetti. Gümüş, artık uzaktan ameliyat yapılabildiğini. Ümraniye ' den Bakırköy ' deki bir ameliyatın da mümkün olduğunu söyledi.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--