Medistate

Yazılı Basın

İçerik
Medistate Hastanesi törenle açıldı

Yayın
Son An

Yayın Tarihi
04.02.2011


İSTANBUL - İstanbul' un en önemli merkezlerinden biri olan Kavacık' a kurulan Medistate Hastanesi teknolojinin en ileri düzeyde kullanıldığı tıbbı cihazları, ulusal ve uluslararası arenada üne sahip akademisyenlerden oluşan tecrübeli hekim kadrosu ile sağlık hizmetine başladı. Bütüncül kalite anlayışı içerisinde en son tedavi yöntemlerini, uzman kadro ile bütünleştiren Medistate Hastanesi, çevre sağlığına uyumlu yapısı, pozitif bilimlerin yanında alternatif tıp ile yaptığı tedavilerle, sağlık hizmetlerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Geniş kitlelere ulaşarak örnek ve bütünleşmiş bir hastane niteliği taşıyan sağlığın merkezi Medistate Hastanesi, Türkiye' de bir ilk olan 'Yeşil Hastane’ özelliği ile çevre dostu hastane özelliği de taşıyor. Kullandığı malzemelerle doğaya hiçbir şekilde zarar vermeyen ve yandığında zehirli madde yaymayan yeşil malzemeler kullanılan hastanede, toplum sağlığının yanı sıra çevre sağlığına da büyük önem veriliyor. Medistate Kavacık Hastanesi, sağlık ve iş dünyasının alanında uzman ve tecrübeli kişilerinden oluşan yönetici kadrosu ile hastane kavramına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Tek tek muayenecilik yerine hekimlerle birlikte konsolitasyon oluşturan bu yeni konsepti ile hekimlerin kurum içi ortak pratik yapma olanağını da artırıyor. Türkiye' de akademisyen doktorların kurulum ve inşaat aşamasında, başından sonuna takip ettikleri tek hastane olan Medistate Kavacık Hastanesi, sağlık bilimleri alanında faaliyet gösterecek bir üniversite hastanesinin temelini oluşturacak lider hekimler ile iş adamlarının ortak hareket etmesi sonucunda kuruldu.

Altyapısı, 2007 Eylül ayında başlanan ve 3 yıldır devam eden bir proje olan Medistate Hastanesi; 17 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu, 120 yatak kapasitesine sahip. 9 yeni doğan, 8 erişkin, 3 koroner ve 5 kalp damar cerrahisi ve yoğun bakım ünitelerine sahip olan hastanede kişiye özel V.I. P odaları da bulunuyor. Teknolojinin ulaştığı son nokta donanımına sahip olan ameliyathaneleri ile etık sağlık hizmeti veren Medistate Hastanesi, 80 hekim, 100 hemşire, 50 temizlik görevlisi ve 30 hasta bakıcıdan oluşan yaklaşık 400 sağlık personeli ile dünya standartlarında hizmet verecek. Kavacıktan Levent bölgesine kadar uzanan geniş bir bölgede yaklaşık 2 milyon kişiye sağlık hizmeti sunacak olan Medistate Hastanesi, Fatıh Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında Kavacık Bölgesi 'nde merkezi bir noktada ihtiyacı ilan herkese kaliteli sağlık hizmeti ile buluşturacak.

Özel Hastaneler arasında en büyük acil servise sahip olan Medistate Hastanesi, çocuk sağlığı vb hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, cildiye, göz hastalıkları, fizik tedavi, bunların yanında kulak burun boğaz, ortapedi ve travmatoloji ile üroloji branşlarında da hizmet sunacak. Kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi alanlarında adından ilk sırada 'söz ettirmeyi amaçlayan sağlığın merkezi Medistate Hastanesi, ileri ortopedi ve beyin cerrahisi ameliyatlarının yapılmasına yönelik gerçekleştirdiği özel teknikler ile oldukça önemli çalışmalara imza atacak. Medistate Hastanesi, özellikle kanser cerrahisinde en deneyimli hekimler tarafından tüm ameliyatlarda Robotik Cerrahi kullanarak ve hastaya kansız, ağrısız, neştersiz ameliyat fırsatı sağlayacak.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--