Medistate

Yazılı Basın

İçerik
Erdoğan Da Vinci robotuyla kurdela kesti!

Yayın
Yeni Söz

Yayın Tarihi
26.04.2011


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Beykoz mitinginden önce özel bir hastanenin açılışını yaptı

Erdoğan' a hediye veren kızın gözyaşları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan' a , seçim mitingi sonrası kendi eliyle yaptığı portreyi hediye eden genç kız, sevinç gözyaşı döktü. Başbakan Erdoğan, Beykoz' dan başlattığı İstanbul' daki seçim gezisini tamamladı. Sancaktepe’de halka hitap eden Başbakan Erdoğan' a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Miting sonrası Başbakan ile görüşmek isteyen birçok vatandaş, otobüsün önünde izdiham oluşturdu. Çevik kuvvet ekipleri ise vatandaşları engellemekte zorlandı. Başbakan' a kimileri derdini anlattı, kimileri ise onunla fotoğraf çektirdi. Başbakan' a bir tablo uzatmak isteyen bir genç kızın bu ricasını, Erdoğan kırmadı. Tabloyu alan Başbakan, genç kızı otobüse çağırdı. Genç kız otobüste Başbakan’ın elini öptü ve kendisine ricasını kırmadığı için teşekkür etti. Otobüsten inen Derya Bayram isimli genç kız gözyaşlarını tutamadı. Yıllardır Başbakan' a kendi yaptığı portreyi hediye etmek istediğini söyleyen Bayram, kendisine teşekkür ettiğini anlattı. Başbakan Erdoğan, vatandaşların dertlerini dinledikten sonra seçim otobüsü ile miting meydanındım ayrıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kavacık Beykoz' da Medistate Hastanesi' nin açılışını Da Vinci robotu ile kurdela keserek yaptı. Beraberinde Devlet Bakanı Egemen Bağış da bulunan Erdoğan, basın mensuplarının sorulan soruları üzerine, devlet hastanelerinde bu tür robotların şu anda kullanıldığını. 8' i özel 4' ü de devlet hastanesinde olmak üzere 12 tane bulunduğunu söyledi. Erdoğan' a bilgi veren Robotik Cerrahi Demeği Başkanı Doç.Dr. Eyüp Gümüş ise devlet hastanelerinin bu alanda önde olduğunu, devlet hastanelerinde bin 500 ameliyat yapıldığını ve en çok prostat kanseri ameliyatlarının gerçekleştirildiğini söyledi. Bu yöntemle hastaların erken taburcu okluğunu ve yurt dışından da Türkiye' ye hasta geldiğini belirten Gümüş, Türkiye' nin sağlık turizminde de öncü olmaya devam edeceğini söyledi. Erdoğan' ın robotun hangi ülkede yapıldığını sorması üzerine ise Gümüş, ABD' de yapıldığını, ancak Japonya ve Çinin de yapmaya çalıştığını bildirdi. Gümüş, artık uzaktan ameliyat yapılabildiğini, Ümraniye' den Bakırköy' deki bir ameliyatın da mümkün olduğunu kaydetti. Başbakan Erdoğan, daha sonra hastanenin acil servisi ile hastaların bulunduğu katları ziyaret etti.

HER TÜRLÜ TEKNOLOJİK DONANIMLA 1500 KİŞİYE HİZMET VERECEK Beykoz ' un tek özel hastanesi olma özelliğini taşıyan Medistate . bölgedeki 500 bin kişiye hizmet verecek. Her türlü teknolojik donanıma sahip acil servisi, kalp damar hastalıkları cerrahisi ve tüp bebek uygulamalarıyla bölgede önemli bir açığı kapatacak olan hastanede, dünyada son 7 yıldır, Türkiye ' de ise 4 yıldır kullanılan robotik cerrahi bulunuyor. Medistate Kavacık Hastanesi, 17 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu 120 yatak kapasiteli.9 yenidoğan , 8 erişkin , 3 koroner ve 5 kalp damar cerrahisi yoğun bakım üniteleri, son teknolojik donanımlı ameliyathaneler ve 400 kişiden oluşan sağlık personeliyle dünya standartlarında hizmet veriyor.

Hemşirelik Hizmetleri

Medistate’te Hemşire
olmanın Ayrıcalığını
Birlikte Yaşayalım.

Detaylı Bilgi

Hekim Kadrosu

Hastanemizin uzman
akademik kadrosu
üstün hizmet
kalitesiyle sizlerle...
detaylı bilgi
--