Tibet Bebek Yaşama Dört Elle Sarıldı

BEBEK, DAHA ANNE KARNINDAYKEN MÜCADELEYİ ÖĞRENDİ, ŞİMDİ DE SIKI SIKIYA TUTUNUYORYAŞAMA. UZUN BİR SÜRE TÜP BEBEK TEDAVİSİNE DEVAM EDEN KIZILTAN ÇİFTİ, TAM DA UMUTLARI AZALMAYA BAŞLARKEN ALMIŞLAR TİBET’İN MÜJDESİNİ. ANCAK ANNE KARNINDA ORTAYA ÇIKAN SORUNLAR NEDENİYLE DAHA 26 HAFTALIKKEN DÜNYAYLA TANIŞMAK ZORUNDA KALMIŞ TİBET BEBEK. UZUN BİR SÜRE YENİDOĞAN SERVİSİNDE GÖZLEM ALTINDA TUTULAN TİBET BEBEK, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE TABURCU OLDU.

Eşimle birlikte uzun süredir bebeğimiz olmasını çok istiyorduk. Daha önce tüp bebek denemelerimiz ve ne yazık ki kayıplarımız oldu. Tibet’te de her şey ilk başlarda yolunda gidiyordu. Doktorumuz Nükhet Hanım, normal bir kontrol sırasında bebeğin suyunun azaldığını, gelişiminde gerilik başladığını ve yakın takibe almak istediğini söyledi. Ben ise hiçbir değişiklik hissetmemiştim. Hemen yüksek riskli gebelik uzmanı Prof. Dr. Semih Tuğrul da konuya dahil oldu. 10 gün boyunca günde iki defa hastaneye kontrole geldik. 10’uncu günün sonunda plasentadaki kan akışının tamamen tersine döndüğünü ve bu durumun bebeğin beynine zarar vermeye başladığını öğrendik. Bebeği 26’ncı haftasında almaya karar verdiler ve planlaması yapıldı. 17 Mayıs salı sabahı doğum için hastaneye yattım ama bebeğimizin o geceyi çıkartıp çıkartamayacağını bilemiyorduk, ümitlerimiz tamamen tükenmiş durumdaydı. Çok şükür ki doğuma girdiğimizde kalbi atıyordu bebeğimin. İlk gördüğümde çok garip hissettim, o kadar küçüktü ki. Dokunmama izin verdiler, bebeğimin yaşadığını canlı kanlı hissedebildim ama hâlâ ümitlenemiyordum. Tibet’i yenidoğan yoğun bakım ünitesi doktor ve hemşirelerine emanet ederek beklemeye başladık. İlk günlerde kötü bir şey duyacağım diye aramaya çekiniyordum ama doktor ve hemşirelerin pozitif yaklaşımından cesaret alarak aramaya, hatta ziyaret etmeye başladım. Bu kadar uzun bir süreyi hastanenizin uyguladığı sistem sayesinde kolay atlattık. Biraz solunum sıkıntısı var ama her geçen gün daha iyiye gidiyor. Nihayetinde hastaneden çıkabilecek duruma geldi. Bu süreçte destek olan, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.