İşe Alım Süreçleri

Hastanemize başvuran hemşire adaylarımız insan kaynaklarından ya da danışmadan temin edeceği İş Başvuru Formu’nu bir adet vesikalık fotoğraf ile doldurup imzaladıktan sonra insan kaynaklarına teslim eder.

 Hastanemizin resmi web sitesi olan https://www.medistate.com.tr/kurumsal/insan-kaynaklari/ik-basvuru-ve-iletisim/ linkinden de başvuru yapılabilir. Ayrıca anlaşmalı e-işe alım sitelerinden genel başvuru ilanı üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

  • İnsan kaynakları eline ulaşan başvuruları mevcut iş deneyimine, eğitimine, doğum tarihlerine vb. kriterlere göre sınıflandırarak bir aday havuzu oluşturur ve bu havuzdan uygun adayların ilk değerlendirmelerini yapar. Adayların form ya da bilgilerini ilgili birim yöneticisine ulaştırır. İlgili birim yöneticisi mülakata çağrılmasını uygun gördüğü aday listesini insan kaynaklarına bildirir.
  • Mülakata çağrılması istenen adaylara telefon yada e-posta ile ulaşılarak mülakata davet edilir. Mülakat sonrası olumlu bulunan aday çalışacağı birimde bir gün gözleme davet edilir. Bu gözlem hem aday hem de kurum için daha detaylı değerlendirme yapma fırsatı sunar. Gözlem sonucu aday ve birim sorumlu hemşiresi için olumlu olursa adaya iş teklifi yapılır. İnsan kaynakları uygun bulunan adayları iş teklifinde bulunmak için son görüşmeye davet eder ve yazılı olarak iş teklif mektubu veya e-posta yoluyla istihdam teklifinde bulunur.
  • İnsan kaynakları adaya özlük hakları, iş tanımı, mesai saatleri, işe başlayacağı tarih, işe giriş için hazırlaması gereken evraklar hakkında bilgi verir.
  • Aday işe başlarken kendisinden istenen evrakları eksiksiz insan kaynaklarına teslim eder. Belirli Süre veya Belirsiz Süreli İş Sözleşmesini imzalar. 
  • Gözlem sonucu olumsuz bulunan adaylar ise telefon ya da e-posta yolu ile ulaşılarak insan kaynakları departmanı tarafından geri bildirimde bulunulur.
  • Adayın işe başlamasından sonraki ilk 2 ay yasal deneme süresidir.  Bu süreye oryantasyon eğitimi dahildir. Deneme süresi başarısız olan adayların iş akdi Hemşirelik Hizmetleri Direktörü ve İnsan Kaynakları Müdürü onayı ile fesih edilir. 
444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.