Anti-Aging Birimi

Botox Enjeksiyonları

Botox son yıllarda zamanın yüzümüze bıraktığı izleri azaltmamızda sıkça kullanılan estetik yöntemdir. Cerrahi olmayan bu yöntem kırışıklık problemlerinin çok kısa sürede azaltılmasına yardımcı olur.

Mimik kaslarımızın neden olduğu özellikle alın, kaş arası, göz çevresi ve dudak üzeri kırışıklıkları için oldukça pratik bir tedavidir. Bu yöntemle kırışıklık bölgesindeki kasların aktivasyonu azaltılarak kırışıklıkların indirekt olarak azalması yada ileride daha derin kırışıklıklara dönüşmemesine yardımcı olur.

Yüzün birçok bölgesinde kırışıklık azaltılması amacıyla güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Ayrıca diğer bir kullanım alanı ise koltuk altı ve avuç içi terleme problemleridir.

Bu problemi olan hastalarımızda özellikle sıcak mevsimlerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Dolgu Enjeksiyonları (Tek enjektör)

Hyaluronik asit cilt yapısında yer alan en önemli doğal destek maddesidir.Kalıcılık süresi 6 ay ile 1 yıl arasında olan hyaluronik asit dolguları, ciltte oluşan derin kırışıklık, sarkma ve çökme ile kendini gösteren cilt şekil bozukluklarında cilt içine konularak daha genç ve güzel bir görüntü sağlamaktadır.

Yüzün ve boynumuzun tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir ve özellikle dudak estetiğinde çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Genelde botox uygulamaları ile kombine kullanılan dolgu işlemleri tüm yüz gençleştirme yapılabilmektedir.

Fraksiyonel Lazerle Kırışıklık ve Sarkma Tedavileri

Yaşınız ilerledikçe derinizin üst tabakası incelir. Bu sürede cildimize rengini veren hücreler olan melanositlerin sayısı azalır, fakat boyutları büyür. Yaşlandıkça incelen deri, aynı zamanda şeffaflaşmaya da başlar ve hücreler yaşlılık lekeleri olarak karşımıza çıkar. Güneşin temas ettiği bölgelerde de çeşitli lekeler görülmeye başlar.

Ayrıca dokularda meydana gelen değişiklikler cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesine sebep olur. Azalan ve boyu uzayan kollejenler artık cildimizi gergin tutamaz.

Fraksiyonel Teknoloji

CO2 lazer ışınları ile derinin belli bölgelerinin buharlaşması sağlanarak derinin en üst tabakasını belli bir oranda soyar. Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. Yeni bir cilt dokusu ve yepyeni taze kollejenler oluşmaya başlar.Lekeli alanlar yok olup yerine lekesiz daha taze,sağlıklı bir cilt oluşmaya başlar.

Sonuçlar

Sonuç olarak, daha pürüzsüz, sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Cildiniz, anında fark edebileceğiniz bir sıkılığa kavuşur. Güneş lekelerinizi azaltır, gözenekleri daraltır, dokuda yenilenme sağlayarak sivilce izlerini ve diğer cilt problemlerini tedavi eder. Tedaviyi takiben 6 ay içinde devam eden kollajen üretimi sayesinde ciltte ileri derecede iyileşme görülmektedir.

Kullanıldığı Bazı Alanlar

  • Kırışıklık ve Sarkma
  • Yaşlıklık ve güneş lekeleri
  • Yara izleri
  • Akne izleri
  • Vücut çatlakları

Bölüm Doktorları

ercanerel

Uzm. Dr. Ercan Erel

Dermatoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
fatma yazar

Uzm. Dr. Fatma Yazar

Dermatoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.