Kök Hücre Uygulamaları

Cildimizde kök hücre nasıl uygulanır? 

Cildimizde en taze, hasarsız ve güneş görmemiş bölge olan kulak arkası cildinden, steril şartlarda mercimek tanesi büyülüğünde doku alınır. Bu doku soğuk zincir ile özel laboratuvara gönderilir ve üretime alınır. Doku laboratuvar ortamında, cildin genç kalmasını sağlayan fibroblastlarına ayrılıp çoğaltılır. Çoğaltılan hücreler istenilen bölgelere tekrar enjekte edilir. Bu süreç kişiye göre değişmekle beraber dört-altı hafta sürer. Elde edilen fibroblastlar üçer hafta ara ile üç kez 2 ml'lik dozlarda cilde enjekte edilir. 

Etkileri ne zaman görülmeye başlar? 

Kişiye bağlı olarak değişebilmekle birlikte ilk etkiler ilk enjeksiyondan hemen sonra gözle görülebilir ama esas sonuç üç-dört hafta içinde görülür. 

Bu işlem, gençleştirmek için hangi alanlarda uygulanır? 

Bu yöntemle yüzdeki kırışıklar ve derin olukların tedavisi, yüz ovalinin toparlanması, boyun ve dekoltenin gençleştirilmesi, ellerin gençleştirilmesi, dudakların biçimlendirilmesi, sivilce izlerinin, hatta uzun süreli deri yaralarının ve izlerinin tedavisi için kişinin kendine ait (otolog) canlı alt deri hücreleri (fibroblast) dolgu maddesi olarak kullanılır. Bu hücreler kolajen sentezleyerek derinin yeniden yapılanmasını sağlar. Alışılagelmiş dolgu maddelerinden farklı olarak uzun etkili bir yöntemdir. Dolgu maddelerinin aksine kişinin kendi hücrelerinden elde edilen bir yöntem olarak, kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkartmaya yardımcı olur, cildi yeniler. 

Nasıl sonuçlar elde ediliyor? 

Yeni kolajen cildin kırışıklığının azalmasını, sarkmanın toparlanmasını ve sonuçta yıllara meydan okuyan yeni bir cilt görünümüne kavuşmamızı sağlar. Bu tedavi ile cilde verdiğimiz fibroblastlar kolajen sentezleyerek derinin yeniden yapılanmasını sağlar, bu da cildin pırıl pırıl olmasını sağlar. 

Riskleri var mı? 

Hasta için hiçbir risk oluşturmaz. Alerji riski yoktur. En güvenilir yöntemlerden biridir. Hastanın mimik hareketlerinde bir değişiklik yapmaz, o nedenle sonuçları çok doğaldır. 

Tedavinin etkisi ne kadar sürer? 

Tedavinin etkisi yaklaşık beş yıl devam eder. Alınan doku saklandığı için tekrarında tekrar bir işleme gerek yoktur ve hastanın kendi dokusundan tekrar hazırlanabilir. 

Etkileri ne zaman görülmeye başlanır? Kaç yılda bir tekrar etmek gerekir? 

Etkinliği birinci ay ile beraber görülmeye başlanır ve hastayı yaklaşık beş yıl kadar korur. İşlemin etkisi bitiğinde kişi beş yıl önceki halinden daha iyi bir görüntü ile hayatına kaldığı yerden devam eder. İstenirse işlem tekrar yenilenebilir. 

KÖK HÜCRENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Uygulandığı bölgede kan dolaşımını artırdığı için cilt gençleşir ve daha parlak bir hal alır. 

Konulduğu bölgelerde yeni hücre oluşumunu artırarak doku gençleşmesini artırır. 

Kendi doğal hücrelerimiz olup reaksiyon riski olmayan kök hücreler, yeniden yerleştirildiği vücudumuzda kolayca yaşamaya başlar ve eksiklikleri gideren son derece sağlıklı bir uygulamadır. 

Neredeyse tamamen ağrısız bir uygulamadır. Büyük cerrahi işlemlerde olduğu gibi aşırı şişmeler, morarmalar pek görülmez. Kişi normal yaşamına kısa sürede döner. 

Uygulandığı bölgelerde herhangi bir iz bırakmaz, dikiş gerektirmez. Pansuman gerektirmez ağrılı ve yorucu kontroller yoktur. 

İyileşme süresinin çok kısa olmasının yanı sıra tedavinin etkisi de kısa zamanda ortaya çıkmaya başlar. 

Bölüm Doktorları

ercanerel

Uzm. Dr. Ercan Erel

Dermatoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
fatma yazar

Uzm. Dr. Fatma Yazar

Dermatoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.