Lazer Epilasyon

ND YAG LAZER NEDİR?

Lazer teknolojisindeki 50.yılı aşkın tecrübesiyle ND YAG estetik lazer sistemleri, yeni inovasyon ve performans  seviyeleri ile sektöre öncülük ediyor. Nd yag lazer dünyanın dört bir yanındaki en iyi üniversiteler ve tıbbi araştırma merkezleri ile yakın işbirliği içinde, estetik uygulamalarda ve teknolojilerde dünya lideri olarak tanımlanır. Nd yag lazer 1064 nm dalga boyunda olup açık koyu tüm tenlerde yüzeyel ya da derin tüm kıllarda etkin epilasyon imkanı sağlar. İstenmeyen tüylere lazer epilasyon uygulandığında kıl gövdesinde yer alan melanin maddesini gören lazer ışınları burada meydana gelen yüksek ısının iletilmesiyle ile kıl kökünü tahrip eder. Nd yag lazerde etkin soğutma sayesinde epilasyon sırasında ağrı ya da acı hissi minimumdur.

                    

LAZER EPİLASYON TEDAVİ SEANS ARALIKLARI VE SEANS SÜRELERİ NASILDIR?

Seans sayısı bölgesel farklılıklar göstermekle birlikte ideal sonuç 6-10 seans olarak uygulamak gerekmektedir. Vücudumuzdaki kıllar büyüme, dinlenme ve dökülme evreleri geçirirler.Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanıyorsa o seansta kalıcı olarak kıllar yok olabilir. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılırsa, kıl tütsülenir. Ve işiği kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz.

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

  • Kalp pili olan
  • Gebelik riski olanlarda
  • Hormon bozukluğu olanlarda
  • Prekanseröz lezyonu olanlarda
  • Sedef hastalığı olanlarda
  • Epilepsi hastalarında

BİR SEANSTA KILLARDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?

Bir seansta, tüm kılların ışığı aynı şekilde emerek köke ulaştırmaları mümkün değildir. Çünkü kıllar da vücudumuzun her hücresinde olduğu gibi fiziksel bir döngü içindedir. Seanslar, kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişmekle birlikte, ortalama  1-2 ay aralıklarla 6-10 seans sürmektedir.

Bölüm Doktorları

ercanerel

Uzm. Dr. Ercan Erel

Dermatoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
fatma yazar

Uzm. Dr. Fatma Yazar

Dermatoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.