Hızlı Randevu

Medistate Kavacık Hastanesi hizmetleri ve duyurularından haberdar olmak için kişisel bilgilerimin kullanılmasına ve benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Gastroenteroloji

Gastroenteroloji: kısaca sindirim sistemi hastalıkları bilimi olarak adlandırılabilir. Yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaklar, makat hastalıkları ile; karaciğer, safra kesesi – pankreas – dalak ve safra yolları da bu disiplinin kapsamı dahilindedir.

Gastroenterolog, aslen iç hastalıkları uzmanı olup, bunun üzerine gastroenterohepatoloji ihtisası da yapmış bir hekim, sindirim sistemi ve karaciğer hastalıkları uzmanı anlamına gelmektedir.

Hastanemizde, gastroenteroloji bölümümüzde gerçekleştirilen hizmetler şu şekilde özetlenebilir:

  • Özefagogastroduodenoskopi (gastroskopi)
  • Kolonoskopi ve polipektomi (poliplerin çıkartılması işlemi)
  • Mide ve bağırsak kanamalarına endoskopik müdahale
  • Endoskopik yolla sindirim sistemine kaçan yabancı cisimlerin çıkartılması, darlıkların genişletilmesi, buralara stent yerleştirilmesi
  • ERCP yöntemi ile safra yolu taşlarının endoskopik yolla temizlenmesi, gerektiğinde stent yerleştirilmesi
  • PEG işlemi ile ağızdan beslenemeyen hastalara endoskopik yolla beslenme tüpü yerleştirilmesi
  • Karaciğer perkütan biyopsisi ile kronik karaciğer hastalıklarının tanısı
  • Mide balonu ve mide botoksu yöntemleri ile kilo vermeye yardımcı olmak
  • Ülser, gastroözofageal reflü hastalığı, İBS ( irritabl barsak sendromu), İBH (ülseratif crohn hastalığı gibi inflamatuar bağırsak hastalıkları), yağlı karaciğer, viral hepatitler, karın ağrısı – kronik şişkinlik vs. çeşitli hastalıklar ve yakınmalarda tanı ve tedavi sağlayan poliklinik hizmetleri, gereğinde hastaneye yatırılarak takip tedavi.

Bölüm Doktorları

ahmetburaktoros

Doç. Dr. Ahmet Burak Toros

Gastroenteroloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL

Videolar

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.