Başarı Hikayeleri

Doğru işlem, önsezi ve tecrübe yaşam değiştirdi!Kesintisiz kanamadan dolayı doktora başvuran Zekiye Erol’a, yapılan tahliller sonrasında rahim kanseri teşhisi koyuldu. Ameliyat öncesi bütün test ve tahlilleri yapılan Erol, ameliyat günü geldiğinde ameliyathaneye alındı ve kendine geldiğinde ameliyatın gerçekleşmediğini öğrenince şaşkına döndü. Bunun nedenini ise operasyonu planlayan doktorun rahmin alınmasını gerektiren bu önemli operasyondan önce bebek sahibi olabilmesi için bir şans daha vermek istemesi oldu ve bu karar Zekiye Hanım’ın hayatını değiştirdi. 

Hiç çocuk sahibi olmayan Zekiye Hanım, ilaç tedavisinin ardından tüp bebek denemesini Medistate Kavacık Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek uzmanı Op. Dr. Kenan Sofuoğlu ile birlikte planladılar. Yorucu ama umut dolu tüm çalışma, emek ve zamandan sonra Zekiye Hanım şimdi 4 aylık hamile olmanın heyecanını yaşıyor. 

Op. Dr. Kenan Sofuoğlu; “Zekiye Hanım eğer daha önce çocuk sahibi olmuş olsaydı rahminin alınması gerekecekti ancak hiç olmadığı için şansımızı denemek istedik. 8-9 ay yüksek doz progesteron verilip endometrium baskılandı ve tekrar biyopsi alındı. Rahimde aktif kanser hücresi görünmediği için kısa bir sürede hemen tedaviye başladık. Hikayenin erkek faktörünü de unutmamak lazım. TESA yöntemi ile (ameliyatla sperm toplama) en sağlıklı spermleri topladık ve sonuçta başarılı olduk.” diyor. 

Şu anda sağlıklı bir gebelik sürdüren Zekiye Erol bebeğine kavuşacağı günü iple çektiğini dile getiriyor. 

Medistate Kavacık Hastanesi olarak bu mutluluğu ve heyecanı Zekiye Hanım’la paylaşıyor, bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almasını diliyoruz.

Bölüm Doktorları

kenansofuoglu

Op. Dr. Kenan Sofuoğlu

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Prof.-Dr.-Oya-GÖKMEN

Prof. Dr. Oya Gökmen

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL

Videolar

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.