Gebelik Kararı

tupbebek@medistate.com.tr

Bebek sahibi olmaya karar vermeniz, yaşamınızdaki en önemli kararlardan biridir.  Böyle bir karar veren insanlar, gebe kalma şansını artırabilmek için neler yapılması gerektiğini merak edebilir. Gebe kalma şansı, hemen bütün çiftler için son derece yüksektir. Kadınların çok büyük bir bölümü, eşlerin her ikisinde de kısırlık sorunu olmamasına rağmen, aylar hatta bazen de 1 yıla uzayabilen süreler geçtikten sonra gebe kalmaktadır. Gebe kalmak için hangi ayın en doğru ay olduğunu kimse bilemez.  Adet kanamaları son derece düzenli olan kadınlarda dahi herhangi bir ayda gebe kalma şansı, yalnızca % 25 dolayındadır. Bunun birçok nedeni vardır. Örneğin bazı yumurtalar döllenemez. Döllenen bazı yumurtalar da gebeliğin erken dönemlerinde,  gereken şekilde gelişmeyi başaramaz. Bunların hepsi de normaldir.

Çocuk sahibi olamayanların oranları yükseliyor mu?

Günümüzde çocuk sahibi olamadığı için doktora başvuran kadın sayısının arttığı bir gerçektir. Ancak bu durum, çocuk doğurma çağındaki kadın sayısının artmasına bağlı olabilir. Ayrıca günümüzde birçok kadın, evliliği ve gebeliği, 30'lu yaşların ortalarına, yani gebe kalma şansının azaldığı bir döneme ertelemektedir. Eğer gebe kalmakta güçlük çekiyorsanız, bu sorununuza çözüm olabilecek birçok yöntem vardır. Ümitsizliğe kapılmamalısınız! Yaygın olan inanışın aksine kısırlık (infertilite) tedavi servisleri her zaman "ileri teknoloji" kullanmaz ya da pahalı değildir. Infertilite merkezlerine başvuran çiftlerin çok büyük bir bölümünde bu sorun, "ileri teknoloji" ürünü tedavilere ihtiyaç kalmaksızın, başarıyla giderilebilmektedir.

Bölüm Doktorları

kenansofuoglu

Op. Dr. Kenan Sofuoğlu

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Prof.-Dr.-Oya-GÖKMEN

Prof. Dr. Oya Gökmen

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL

Videolar

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.