Psikolojik Destek ve Davranış Terapisi

PSİKOLOJİK DESTEK VE DAVRANIŞ TEDAVİSİ

Obez hastaların özgeçmişleri başarısız diyet ve egzersiz girişimleri, verilen ama yeniden alınan kilolar hayal kırıklıkları, okul ve iş hayatında ve sosyal yaşamlarında maruz kaldıkları ayırımcılık öyküleri ile doludur. Bütün bunlar yüzünden ağır bir psikolojik travma yaşamış veya halen yaşamakta olan bir obez hastanın yeni bir kilo kontrolü programına dahil olabilmesi için bu programa inanması ve kendisini hazır hissetmesi çok önemlidir. Obez hastalarda depresyon, anksiyete bozukluğu ve sosyal fobi gibi psikolojik bozukluklar da çok yaygın görüldüğünden, uzman bir psikologdan destek almak, tedavi sürecinin başarısı için çok büyük önem taşır.

Medistate Obezite Merkezi’nde tedavi süreci planlanan obez hasta, uzman psikolog tarafından desteklenerek kilo sorunun altında yatan nedenler irdeleniyor ve sürdürülebilir kilo kontrolü sağlamak adına hastanın motivasyonunu sağlamak hedefleniyor.

Bölüm Doktorları

emin-ersoy-dekupe

Prof. Dr. Emin Ersoy

Genel Cerrahi, Obezite Merkezi Başkanı

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Uzm.-Dr.-İlker-GARİPOĞLU

Uzm. Dr. İlker Garipoğlu

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Obezite Merkezi

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Didem-Gurbey

Uzm. Psk. Didem Gürbey

Obezite Merkezi, Psikoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
sevinj-yusifova

Yaşam ve Beslenme Koçu Sevinç Yusifova

Obezite Merkezi

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL

Videolar

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.