Hızlı Randevu

Medistate Kavacık Hastanesi hizmetleri ve duyurularından haberdar olmak için kişisel bilgilerimin kullanılmasına ve benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi insan vücudunun tepeden tırnağa  doğumsal (konjenital) veya sonradan edinilmiş (akkiz) anomalilerinin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve  estetik görünümünün düzeltilmesine çalışan cerrahi dalıdır.

Plastik Cerrahi, Rekonstrüktif Cerrahi ve Estetik Cerrahi farklı kavramların/branşların bir araya gelmesi gibi görünse de amaç ve hedef açısından iç içe geçmiş halkalar gibi aslında bir bütünün parçalarıdır.  Tıbbi bir problemden dolayı onarılan bir bölgenin veya yeniden oluşturulan bir uzuvun mutlaka estetik açıdan görünümü oldukça önemli olduğu kadar, estetik amaçlı olarak bir problemin giderilmesi amacıyla uygulanan girişim sırasında o bölgenin veya uzuvun kazanacağı/kaybedeceği fonksiyon daha büyük önem taşır. Dolayısıyla, eskiden yapıldığı gibi girişimleri doğrudan estetik cerrahi veya rekonstrüktif cerrahi diye keskin sınırlarla ayırmak artık günümüzün modern plastik cerrahi terminolojisinde mümkün değildir.

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.