Hızlı Randevu

Medistate Kavacık Hastanesi hizmetleri ve duyurularından haberdar olmak için kişisel bilgilerimin kullanılmasına ve benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Multiparametrik Prostat MR ve Füzyon Biyopsi

Prostat kanseri tanısında hedefe yönelik biyopsi

Prostat kanseri erkeklerde görülen en sık kanser türüdür. Her 8 erkekten birini etkileyen bu hastalığın tanısında bazı zorluklar bulunmaktadır. Bugüne kadar PSA ve muayene sonucunda risk tespit edilen hastalara körlemesine prostat biyopsisi yapılmaktaydı. Teknolojideki gelişmeler sonucunda MR ile şüpheli odaklar daha kolay belirlenebilir duruma gelmiştir. Ancak belirlenen bu şüpheli odakların ultrasonda görülememesi biyopsi esnasında zorluklara yol açabilmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş olan cihazlar ile MR görüntüsü ve ultrason görüntüsü birleştirilerek doğruluk oranı daha yüksek biyopsi alma olanağı doğmuştur.

Hedefe yönelik biyopsi alınabilmesi için öncelikle prostata yönelik şüpheli alanları daha iyi gösteren multiparametrik prostat MR'ı gereklidir. MR üzerinde, bu konuda deneyimli bir radyolog tarafından, olası şüpheli alanlar işaretlenir. İşaretli lezyonlar biyopsi esnasında kullanılacak cihaza yüklenir. Bu sayede lezyonu ıskalama oranları azaltılır.

Bölüm Doktorları

kaan-meric2

Doç. Dr. Kaan Meriç

Radyoloji, Radyoloji Kliniği Direktörü

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Uzm. Dr. Kadir AĞLADIOĞLU

Uzm. Dr. Kadir AĞLADIOĞLU

Radyoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Uzm.-Dr.-Özgür-SÜ

Uzm. Dr. Özgür Sü

Radyoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
Uzm.-Dr.-Mehmet-Mustafa-ÖZLÜ

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Özlü

Radyoloji

DETAYLI BİLGİ RANDEVU AL
444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.