Hızlı Randevu

Medistate Kavacık Hastanesi hizmetleri ve duyurularından haberdar olmak için kişisel bilgilerimin kullanılmasına ve benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Tiroid Merkezi

TİROİD MERKEZİ

Tiroid Hastalıkları tedavisi planlanırken, gerek fonksiyon bozuklukları ile ilerleyen hastalıklar (hipotiroidi, hipertiroidi, Tiroidit, Graves, Hashimoto Tiroiditi…), gerekse tiroid bezinde yer kaplayan lezyonlarla seyreden hastalıklar (Tiroid nodülleri, multinodüler guatr…), gerekse de tiroid kanserleri olsun tipine göre farklı yaklaşımlar gerekmektedir. Bazı hastalıklar, antitiroid ilaçlar ya da Radyoaktif iyot tedavisi gibi cerrahi dışı tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilirken, bazı tiroid hastalıklarında tecrübeli bir cerrahi ekibi ile uygun tip cerrahi uygulamalar ön plana geçmektedir. Hangi hastada hangi tedavinin uygulanacağı, primer hastalığa, hastanın yandaş hastalıklarına göre değişmektedir, dolayısıyla multidisipliner yaklaşım ve gereğinde tüm birimlerin katıldığı, tiroid konseyleri ile karar verilmesi gereklidir.

Merkezimizde öncelikle hastalar, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümünce değerlendirilmekte, Tiroid fonksiyon testleri, Hastalıklara özel testler, Tiroid Ultrasonografisi ve gerektiğinde sintigrafik incelemeler planlanmakta, deneyimli girişimsel radyoloji bölümünce tiroid nodüllerinde ince iğne aspirasyonu yapılmakta ve gerekli tedaviler planlanmaktadır. Cerrahi dışı tedavi yöntemi benimsenen hastalar, endokrinoloji ve metabolizma bölümünce takibi planlanırken, Cerrahiye yönlendirilecek hastalar, tüm veriler incelendikten sonra titizlikle seçilmekte ve uygulanacak cerrahi tipine Deneyimli Endokrin Cerrahları ile beraber karar verilmektedir.

Merkezimizde bulunan bölümler;

  • Endokrinoloji ve Metabolik Hastalıklar
  • Genel Cerrahi
  • KBB
  • Nükleer Tıp
  • Girişimsel Radyoloji
  • Tıbbi Onkoloji
444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.