Dr. Uğurcan Üstündağ

YAŞAMININ BÜYÜK KISMINDA FAZLA KİLOLARIYLA MÜCADELE EDEN DR. UĞURCAN ÜSTÜNDAĞ, ÇOK KEZ KİLO VERMESİNE RAĞMEN BİR TÜRLÜ KALICI ÇÖZÜME ULAŞAMAMIŞ. OBEZİTENİN SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ARTINCA TIP FAKÜLTESİNDEN ARKADAŞI OLAN PROF. DR. EMİN ERSOY’A ULAŞAN ÜSTÜNDAĞ, GEÇİRDİĞİ TÜP MİDE AMELİYATIYLA ARTIK ÇOK DAHA SAĞLIKLI, ÇOK DAHA MUTLU OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.
                                                             

Annem şeker hastası olduğu için ben de kilolu bir bebek olarak dünyaya gelmişim. Bu durum hem çocukluk yıllarımda hem de ilerleyen yaşlarda devam etti. Tabii özellikle lise yıllarından itibaren aynadaki görüntünüz sizi çok rahatsız etmeye başlıyor. Sosyal yaşamınız olumsuz yönde etkileniyor. 1978 yılında tıp fakültesini kazandım. Üçüncü sınıftayken diyet yapmaya başladım. 121 kilodan 88 kiloya kadar düştüm ama devamında 125 kiloya kadar çıktım. Mezun olunca bu defa evlenirken damatlık yakışsın diye diyet yaptım. Çok kez kilo verdim fakat sonrasında hep geri aldım. Hekim olduğum için bu süreçlerin insan sağlığı üzerindeki etkisini de biliyordum. Tabii bu etkileri 40 yaşından sonra başta tansiyon olmak üzere çok daha fazla hissettim; obezite operasyonlarını araştırmaya başladım. Tesadüfen bu alanda en yetkin isimlerden birinin Prof. Dr. Emin Ersoy olduğunu gördüm. Kendisi zaten üniversite yıllarından arkadaşımdı ve hemen iletişime geçtim. Sağ olsun, hemen davet etti,  detaylı bir kontrolden geçirdikten sonra operasyona karar verdi. 

Geçtiğimiz mart ayında çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Ameliyata girdiğimde tam olarak 148 kilo 800 gramlık bir ağırlığa sahiptim. Ameliyatın hemen ardından 3-4 saat sonra ayağa kalktım. Kendimi gerçekten çok iyi hissettim. Operasyonla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ameliyattan sonraki dönemde önerilen diyete harfiyen uydum. Hem yormayan hem de sadık kalması kolay bir diyetti. Emin Bey’in tavsiyelerine riayet ettiğim için beklediğimden çok daha rahat bir iyileşme süreci geçirdim. Ameliyatın ardından geçen sekiz ayda Emin Bey’in sayesinde toplamda 50 kilo vermeyi başardım. Daha önce düzenli olarak kullandığım üç tansiyon hapını da bıraktım. Hayatım tamamen düzene girdi.

Görev yaptığım hastanede nöbetlerimi artık çok daha rahat bir şekilde tutabiliyorum. Sosyal yaşamımda ciddi bir iyileşme oldu. Daha aktifim, sevdiğim şeylere çok daha fazla vakit ayırabiliyorum. Sizin vasıtanızla operasyonumu son derece başarılı gerçekleştiren ve

İlgisini eksik etmeyen Emin Ersoy’a içten teşekkürlerimi iletiyorum.

444 44 13 Müşteri Temsilcisi
E-Bülten Üyeliği Güncel haberleri takip et
Sizi Dinliyoruz Her türlü görüş ve öneriniz
Başarılı
Başarıyla tamamlandı.
Uyarı
Bir uyarı ile karşılaşıldı.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; vel ante a orci tempus eleifend ut.