Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Radyoloji

Görüntüleme yöntemlerinde yaşanan hızlı gelişmeler bu teknolojileri hastalıkların tanı ve tedavisinde vazgeçilmez bir konuma yükseltti. Bugün birçok hastalığın erken tanısının yapılabiliyor olması tedaviyi de kolaylaştırıyor.

Hastanelerin en yüksek yatırımları yaptığı alanların başında gelen görüntüleme ünitelerinin donanımı son derece önem taşıyor. Medistate Kavacık Hastanesi Radyoloji Bölümü, gelişmiş cihazlarla oluşturulmuş bir altyapıya sahip. Ayrıca, tüm görüntü arşiv ve iletişim sistemi-PACS (Picture Archiving and Communication System) ile sağlanıyor. Bu sistem incelemelerde elde edilen görüntülerin dijital ortamda değerlendirilmesi, işlenmesi ve arşivlenmesi için imkan sağlıyor. Görüntülerin dijital olanaklarla değerlendirilmesi, günümüzde radyolojide doğru ve kaliteli hizmet verebilmenin vazgeçilmez koşullardan biri olarak kabul ediliyor. Medistate Kavacık Hastanesi Radyoloji Bölümü uzmanları Dr. Özgür Sü kullandıkları altyapılarıyla ilgili bilgi verdi.

PACS sisteminin sağladığı imkan doğrultusunda görüntüler değerlendirildikten sonra, raporlarıyla birlikte yine dijital ortamda arşivlenerek hastanenin tüm birimlerine gönderiliyor. Bu sistem aynı zamanda görüntüleme birimlerine kağıt ve filmsiz bir ortamda çalışma olanağı sunduğundan, işlemler sırasında gereksiz zaman kaybının da önüne geçilmiş oluyor.

Radyoloji ünitesinde röntgen, bilgisayarlı tomografi, mamografi, panoramik röntgen, dijital floroskopi, manyetik rezonans görüntüleme, ultrasonografi, renkli doppler ultrasonografi, kemik yoğunluğu cihazları ile ileri tanı yöntemleri kullanılıyor. Girişimsel radyoloji bölümünde gelişmiş teknolojiye sahip anjiyo cihazları ile tanı ve tedavi imkanları sunuluyor.

Bölüm Doktorları

Doç. Dr. Kaan Meriç
Radyoloji, Radyoloji Kliniği Direktörü
Uzm. Dr. Özgür Sü
Radyoloji
Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Özlü
Radyoloji
Uzm. Dr. Nazan Cihan
Radyoloji

Videolar

11.03.2022
Mamografi ve Meme Usg neden önemli? Uzm. Dr. Nazan CİHAN
08.01.2022
Prostat Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemleri
07.01.2022
Meme Kanserinde Erken Tanı ve Radyoloji'nin Önemi - Doç. Dr. Kaan MERİÇ
18.11.2021
Prostat Kanserinde Erken Tanı ve Tedavi - Doç. Dr. Kaan MERİÇ