Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Medistate Kavacık Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü; deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza uluslararası standartlarda, güvenilir bir sağlık hizmeti sunmaktadır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği’nde, 0- 16 yaş arası çocukların düzenli sağlık kontrolleri, aşıları, hastalık hallerinde muayeneleri, alanlarında kontrol sahibi olan sağlık uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Yeni doğan bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilen birimleri ile üstün bir sağlık hizmeti sunan Medistate Kavacık Hastanesi, çocuk hasta muayenesi ile tetkik ve yatış işlemlerini 7 gün 24 saat karşılamaktadır.

Medistate Kavacık Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanları; Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Gastroenteroloji ve Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi gibi konularda destek vererek siz ailelere en kaliteli ve en doğru hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ndeprematüre doğumlar, yenidoğan solunum sıkıntısı, düşük doğum ağırlıklı bebekler tedavi ve takip edilmektedir.

Çocuk Hematolojisi'nde çocukluk çağı anemileri, nötropenileri, trombositopeni, trombositoz, kanama eğilimi, tromboz, hemoglobinopati ve çocukluk çağı lösemileri gibi hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır. 

Çocuk Kardiolojisi’nde doğuştan var olan kalp hastalıkları veya sonradan oluşan kardiolojik sorunlarda çocuk kardioloji uzmanı tarafından muayene, ekg, holter, EKO, yapılmaktadır.

Çocuk Nörolojisi’nde epilepsi, havale, çocuk gelişimindeki gerilikler, hareket bozuklukları, kas hastalıkları, doğuştan veya sonradan oluşan beyin omurilik kas hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Uyku- Uyanıklık EEG,MRI,BBT tetkikleri gerçekleştirilmektedir.

Çocuk Gastroenteroloji’nde uzamış ishal, uzamış kabızlık,uzamış kusma, karın ağrısı, karaciğer hastalıkları, gelişim gerilikleri, yemek borusu –mide-barsak hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik tüm tetkikler, endoskopik girişimler uygulanmaktadır.

Bölüm Doktorları

Uzm. Dr. Okan Yapar
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Prof. Dr. Hüseyin Güvenç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Uzm. Dr. Hamdiye Neşe Sarıca
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Prof. Dr. Betül Tavil
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi, Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi
Uzm. Dr. Ahu Özşen Mutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Videolar

19.12.2020
Bebeğimi Nasıl Emzirmeliyim? Uzm. Dr. Neşe SARICA
06.10.2020
Anne Sütünün Önemi - Uzm. Dr. H. Neşe SARICA
22.09.2020
Pandemi Döneminde Eğitimde Nelere Dikkat Edilmeli?
04.08.2018
Uzm. Dr. Ahu ÖZŞEN - Bebeklerde Güneş Kremi Kullanımı 2
04.08.2018
Uzm. Dr. Ahu ÖZŞEN - Çocuklarda Mide - Bağırsak Hastalıkları
04.08.2018
Uzm. Dr. Ahu ÖZŞEN - Bebeklerde deniz ve havuz kullanımı
04.08.2018
Uzm. Dr. Ahu ÖZŞEN - Çocuklarda Bağışıklık Yetmezliği
04.08.2018
Uzm. Dr. Ahu ÖZŞEN Çocuklarda El, Ayak, Ağız Hastalığı