Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Başarı Hikayeleri

Doğru işlem, önsezi ve tecrübe yaşam değiştirdi!

Kesintisiz kanamadan dolayı doktora başvuran Zekiye Erol’a, yapılan tahliller sonrasında rahim kanseri teşhisi koyuldu. Ameliyat öncesi bütün test ve tahlilleri yapılan Erol, ameliyat günü geldiğinde ameliyathaneye alındı ve kendine geldiğinde ameliyatın gerçekleşmediğini öğrenince şaşkına döndü. Bunun nedenini ise operasyonu planlayan doktorun rahmin alınmasını gerektiren bu önemli operasyondan önce bebek sahibi olabilmesi için bir şans daha vermek istemesi oldu ve bu karar Zekiye Hanım’ın hayatını değiştirdi.  

Hiç çocuk sahibi olmayan Zekiye Hanım, ilaç tedavisinin ardından tüp bebek denemesini Medistate Kavacık Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek uzmanı Op. Dr. Kenan Sofuoğlu ile birlikte planladılar. Yorucu ama umut dolu tüm çalışma, emek ve zamandan sonra Zekiye Hanım şimdi 4 aylık hamile olmanın heyecanını yaşıyor.  

Op. Dr. Kenan Sofuoğlu; “Zekiye Hanım eğer daha önce çocuk sahibi olmuş olsaydı rahminin alınması gerekecekti ancak hiç olmadığı için şansımızı denemek istedik. 8-9 ay yüksek doz progesteron verilip endometrium baskılandı ve tekrar biyopsi alındı. Rahimde aktif kanser hücresi görünmediği için kısa bir sürede hemen tedaviye başladık. Hikayenin erkek faktörünü de unutmamak lazım. TESA yöntemi ile (ameliyatla sperm toplama) en sağlıklı spermleri topladık ve sonuçta başarılı olduk.” diyor.  

Şu anda sağlıklı bir gebelik sürdüren Zekiye Erol bebeğine kavuşacağı günü iple çektiğini dile getiriyor.  

Medistate Kavacık Hastanesi olarak bu mutluluğu ve heyecanı Zekiye Hanım’la paylaşıyor, bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almasını diliyoruz.

Bölüm Doktorları

Op. Dr. Kenan Sofuoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek
Prof. Dr. Oya Gökmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kadın Doğum ve Üreme Sağlığı/ Tüp Bebek