Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği, bilgisayar desteğiyle direkt olarak hasta ağzından dijital ölçü alma, tarama ve buna uygun restorasyonların hazırlanabildiği günümüz teknolojisidir. Hem tek seans gibi çok daha kısa sürede tedavinin tamamlanabilmesi hem de daha estetik olması, hasta ve hekim açısından bu sistemlerin en büyük avantajıdır. Medistate Kavacık Hastanesi Ağız ve Diş Kliniği de dijital diş hekimliği alanında başarılı uygulamalar gerçekleştiriyor.


Globalleşmeyle birlikte teknoloji ve hız hayatımıza gün geçtikçe daha çok giriyor. İşte diş hekimliği de bu anlamda gün geçtikçe daha çok dijitalleşiyor. Bu dijitalleşme süreci de hastalarımıza daha kısa sürede hızlı ve konforlu tedaviler sunmamıza olanak veriyor. Cerec, seramik yapılanmadır; diş hekimliğinde kullanılan bir CAD/CAM sistemidir. Yani bilgisayar yardımıyla dişin tasarlanması ve üretilmesi. Cerec uygulamaları klasik ölçü malzemeleri olmadan bilgisayar teknolojisini kullanarak tek seansta porselen restorasyonlar yapmaya imkân veren son teknoloji bir diş hekimliği uygulamasıdır. Porselen kuron ve köprü, lamina, onley ve inley dolgular yapılmak üzere hazırlanmış dişlerin üç boyutlu optik ölçüm kamerasıyla bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Bilgisayar ünitesi, görüntüleme ünitesi ve freze makinesi olmak üzere üç üniteden oluşur.


MEDISTATE CEREC SİSTEMİ İLE HİZMET VERİYOR

Cerec Sistemi, Zürih Üniversitesi’nde geliştirildi ve muayenehanelerde 1985 yılından bu yana başarılı bir şekilde yerini aldı. Dünya genelinde 50 ülkede 25 binden fazla klinik ve muayenehane bu sistemle çalışıyor. Medistate Kavacık Hastanesi Ağız ve Diş Kliniği de 1 yılı aşkın bir süredir bu alanda başarılı uygulamalar gerçekleştiriyor. “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” sözünden yola çıkan Medistate Kavacık Hastanesi Ağız ve Diş Kliniği, hastalarına her zaman en iyi ve en ileri teknolojiyle hizmet vermeye devam ediyor.


Dijital diş hekimliği uygulamalarının avantajları:  • Hastaların koltukta oturdukları seans sayısı minimuma iniyor ve hastalar, provasız tek seansta istedikleri formda dişlere sahip oluyor.
  • Tedavi süreci baştan sona bilgisayar ortamında gerçekleştiği için hatasız sonuçlar elde ediliyor.
  • İmplant tedavilerinden sonra direkt yüklemeler yapılarak hastaların estetik kaygıları gideriliyor.
  • Geleneksel ölçü malzemeleri kullanılmadığı için bulantı refleksi fazla olan hastalara konforlu tedavi imkanı sağlıyor.
  • Hastalar sistemde var olan kataloglardan kendilerine uyacak dişleri seçebiliyor ve tedavi öncesinde yapılacak tasarımdan haberdar oluyor.
  • Şehir dışında ve yurt dışında yaşayan hastalar için üç gün gibi kısa bir sürede tüm ağıza kaplama yapabilme olanağı sunuyor.