Organization Accredited by Joint Commission International
ONLINE RANDEVU

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi (nöroşirurji) Bölümü’nde, beyin, omurga ve omurilik ve periferik sinir hastalıklarının tanı ve tedavi hizmetleri nöroşirurji uzmanlarınca sunulmaktadır. Kadrolu tam zamanlı beyin cerrahı uzmanı olan bölümümüzde ayrıca konsültan hekim çağırma imkanı mevcuttur.

Beyin, omurga ve omurilik tümörleri, beyin kanamaları ve beyin-damar hastalıkları cerrahisi, epilepsi cerrahisi, omurga ve omurilik cerrahisi, pediatrik (çocuk) nöroşirurji, stereo taktik ve fonksiyonel nöroşirurji, periferik sinir cerrahisi, kafa ve omurga travma konularında tüm ameliyatlar yapılabilmektedir.

Medistate Kavacık Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü, ileri teknolojiye sahip görüntüleme merkezi tarafından desteklenerek hastalarına en doğru tanı ve tedavi uygulamalarını sağlamaktadır. Ameliyathane ve anestezi imkanları ileri seviyededir. 14 yataklı genel yoğun bakım ünitesinde beyin cerrahisi hastaları takip edilebilmektedir.

Nöroşirurji ameliyatlarının tamamı mikroskop altında yapılmaktadır. Endoskop imkanımız mevcuttur.. Ayrıca nöromonitörizasyon ve ve noronavigasyon imkanları mevcuttur. Ameliyathanede radyolojik görüntüleme imkanı vardır.

Bölüm Doktorları

Prof. Dr. Soner Şahin
Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)

Videolar

23.01.2020
Prof. Dr. Soner ŞAHİN - Beyin Hastalıkları Cerrahileri